Autors Dzho


Skatīt lielāku karti

Izbraucam cauri Kuņas ciemam. Pēc vairākiem meklējumiem un izbraucot (jeb, precīzāk sakot, neizbraucot smiley ) pāris bedrainus lauku celiņus, un apjautājoties cilvēkiem, nonākam kādā atpūtas vietā pie Žižica ezera (озеро Жижицкое) (karte - село Анашкино), ir 1900. Atnāk arī pāris iemītnieki, kuri turpat sacēluši palātiņas no plēves. Papļāpājam un noskaidrojam, ka tā cilvēki pa vasaru dzīvo dabā. Viens feins onka atnesa sālītu līdaku, par cik mums nebija uz kā cept, atnesa arī pannu. Nu un, protams, bija nedaudz izbrīnīts par to, ka lietojam malku, jo viņi visi te izmanto tikai gāzi (pannu gan atdevām apkvēpušu melnu frown ). Pasauca pat mazdēlu, lai nobildē, kā gatavojam ēst smiley. Savārījām kartupeļus, sataisījām gurķtomātu salātus, + izceptā zivs, vēl kādam kotletes bij, + tēja = lieliskas vakariņas.

2200 Vakariņas, sarunas, vēlāk vēl aiziesim uz ciematu apskatīties - tur bij ciema telefons interesants. Tomēr tika pārdomāts un uz ciemu neaizgājām (Mārtiņa aicinājumam pastaigāties pa tumsu neviens nepievienojās sad ). Darja, sakot, ka esot odu sakosta, lai gan jāsaka, ka odu pašreiz ir ļoti maz. Paēduši, padzēruši, lienam teltīs gulēt.

3. diena -

Gints ir pamodies pirmais, ap 600 iekurinājis ugunskuru, citi ar ir pabāzuši galvu no telts ārā, aizstaigājuši līdz krūmiem un ielīduši atpakaļ. Mārtiņš ar Jāni izlien no teltīm pēc 700, samet ugunskurā malku, lai var sasildīties pēc peldes ezerā. Ūdens ir silts, āra temperatūra ir vēsāka. Ezeru skaisti apspīd rīta saule. Ir nopeldēts un izmazgāti mati, laiks pabrokastot. Arī citi pamazām izlien no teltīm. Bija doma, ka izbraucam ap 900, bet nu jau ir ap 1200, drīz jau gan iztaisīsimies.

Grupas noskaņojums ir joprojām labs. Sāk līņāt lietiņš, mantas jau gandrīz ir sakravātas, vēl tik Gints aiznes ciemkukuli kaimiņiem. Sāk stipri līt, salecam mašīnā un laižam. Kaimiņi, ar lietussargiem, vēl atnākuši atvadīties, Gints apmainās ar kontaktiem, un tad dodamies tālāk.

Diemžēl ciema veikals ir nez kāpēc ciet, tā gribējās ieiet apskatīties šai vietā, kas izskatījās tik vēsturiska. Nu neko, dodamies tālāk uz Maskavas pusi.

1600 Piestājam Zubcovā (Зубцов) uz pauzīti. Izdaram pirmos pirkumus, un dabūjam arī kapeikas un rubļus, aptaustīt un apskatīt smiley. Cenas apmēram, kā Latvijā, kas mazliet lētāk, kas dārgāk.

Ceļu varētu raksturot (par asfaltu) - jo tuvāk Maskavai, jo bedraināks kļūst. Ik pa laikam redzami govju ganāmpulki.

Uzliku, lai mobilais telefons pats nosaka laika zonu,tagad piedāvāja nomainīt 1h uz priekšu - ok (jāsaka gan, ka laika zona mainījās jau agrāk). Galarezultātā mums būs +5h.

Ap 2100 sākam iebraukt Maskavā - pirmās reklāmas un mājas arvien vairāk kļūst, nu ja - un par mašīnām nerunāsim smiley (šķiet, apdzīt pa labo pusi, te ir normāli). Apmākušās debesis, lielie tilti, pirmie luksofori, lielie tuneļi, lielās daudzstāvenes, sastrēgumi  - Maskava.

Centāmies satikties ar vēl vienu latviešu expedīciju, kura atgriezās no Baikāla, diemžēl pa rāciju tā ar nesasaucām un tā arī beigās nesatikāmies sad. (www.baikals.lv)

Kad esam izbraukuši lielo apli apkārt Maskavai, dodamies tālāk uz Ņižnijnovgorodu. Pa vidam , ap 300, piestājam uzpildīt mašīnu un paši sevi smiley. Zupa "shi s kuricoi", pa 39 r, bija ok, gan tikai 250ml (varēja ņemt arī lielāku porciju),  + 3 r maizes puse (bieza). JāniJ pie stūres nomaina Dainis.

Tags: 

Komentēt

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.